Fizyka w medycynie – konkurs dla młodzieży

Uniwersytet Szczeciński zaprasza uczniów zachodniopomorskich szkół na obchody Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, które zaplanowane są na 8 listopada 2019 roku. W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali wojewódzki konkurs dla młodzieży.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania fizyką, ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną i popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. Wyzwanie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować prezentację multimedialną, której tematem będzie ukazanie roli fizyki w medycynie i przesłać ją wraz z formularzem na adres organizatorów: fizyka.medyczna.szczecin@gmail.com w terminie do 28 października.

Obchody Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej poświęcone będą popularyzowaniu tematyki związanej z fizyką medyczną. W programie święta m.in. rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej i wykład otwarty dla wszystkich chętnych. Udział w obchodach, które odbędą się 8 listopada w auli uniwersyteckiej przy ul. Wielkopolskiej 15, jest całkowicie bezpłatny.

Program wydarzenia oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.fm.usz.edu.pl.

Informacja o rejestracji uczestników (również na wykłady otwarte) pod adresem:  http://fm.usz.edu.pl/index.php/rejestracja.