Noc Biologów na Uniwersytecie Szczecińskim

Już po raz dziewiąty Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Instytut Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza uczniów oraz mieszkańców Szczecina i  okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2020.

Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych o różnorodnej tematyce związanej m.in. ze  światem roślin i zwierząt, immunologią, biochemią, biologią komórki czy genetyką. 10 stycznia 2020 otworzymy przed pasjonatami biologii drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Ponowimy cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia, podczas których będzie można wykonać analizę składu ciała – tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie. Zainteresowani będą mogli wyizolować i zobaczyć (!) własne DNA. Opowiemy  jak, za pomocą zapachów, komunikują się ze sobą zwierzęta; umożliwimy oglądanie świata roślin i zwierząt pod mikroskopem i samodzielne przygotowanie preparatów mikroskopowych. Podpowiemy również, jak rozpoznać zwierzęta po ich śladach oraz jakie rośliny zgromadzić w domu, by żyło się nam lepiej. Odpowiemy na pytania: czy bakterie są naszym wrogiem, czy sprzymierzeńcem? dlaczego śmiech gwarantuje zdrowie i długowieczność a także sukces w biznesie? Zagramy  w rozwijające refleks i spostrzegawczość gry planszowe.

Te i wiele innych atrakcji czekają 10 stycznia 2020 roku na  Uniwersytecie Szczecińskim!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji  telefonicznej lub mailowej – szczegółowe informacje w programie bądź na stronie .

Koordynator wydziałowy: dr hab. Małgorzata Puc, prof. US; tel. 91 444 16 73