Konferencja Samorządów Uczniowskich Xu 2019

Samorząd Uczniowski V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie ma przyjemność zaprosić Samorząd Szkolny wraz z Opiekunem na ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Samorządów Uczniowskich  – Xu 2019. Celem konferencji, organizowanej przez uczniów dla uczniów, jest wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, nawiązanie przyjaźni oraz zdobycie umiejętności, które usprawnią dalszą pracę samorządów.

Konferencja odbędzie się w Szczecinie, w dniach od 20-22 listopada 2019. Podczas tych trzech dni zaplanowaliśmy dla uczestników wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne. W trakcie konferencji uczniowie wezmą  udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego oraz organizacji pozarządowych, a każdy dzień zwieńczony będzie pracą w sekcjach, w których uczniowie będą opracowywać innowacyjne pomysły na pokonanie problemów współczesnego świata, zaczynając od rozwiązywania ich w swojej szkole.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Marszałka województwa zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu  Szczecińskiego oraz Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja odbywa się on-line, do 13 listopada 2019r. Uczestnikom konferencji (3 uczniów i opiekun) zapewniamy przerwy kawowe, lunch oraz przekąski między sekcjami. Uczestników z odległych regionów Polski zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wygodnych i przystępnych cenowo noclegów, które umieściliśmy na stronie konferencji.

Odnośnik do formularza rejestracji znajdziecie Państwo na poniższej stronie internetowej, na której przedstawiamy, dlaczego warto wziąć udział w Xu, co niezwykłego jest w naszym przedsięwzięciu oraz jakie umiejętności  zdobędą Państwo podczas konferencji. Na stronie www.xu2019.pl można również zobaczyć, co działo się podczas dotychczasowych trzech edycji Xu. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt drogą mailową su.vlo.szczecin@gmail.com. Zachęcamy do śledzenia nas na naszym fanpage’u https://www.facebook.com/vlo.xu